Reede, 11. märts 2022

Betoonist munad

Aastaid tagasi tegin esimese katsetuse ja kahjuks ei läinud tollel korral asi nii nagu oleksin soovinud. Seepärast otsustasin nüüd uuesti proovida ja seekord sain tulemuse, mida ootasin. Ilusad betoonist munad, millega tuba kaunistada.


Mida siis sellel korral teisiti tegin? Kõige tähtsam osa muna valmistamise juures on segu, millest seda tehakse. Esimesel korral kasutasin tavalist segu, mida saab osta igast ehitusmaterjalide kauplusest. See segu aga hakkab hiljem käsi määrima ja iga kord, kui muna puutusin, olid käed valge kihiga kaetud. Selle vältimiseks kasutasin seekord spetsiaalset betooni.

Vormina kasutasin ka sellel korral tühja munakoort. Siiski muutsin muna tühjaks tegemise moodust. Eelmisel korral tegin augud üles ja alla ning puhusin muna tühjaks. See aga jättis väikese augu muna otsa ja kahjuks ei jäänud muna otsad peale valamist ilusad. Niisiis tegin sellel korral ainult ühe augu alumisse otsa ja raputasin muna tühjaks. Auk sai alla küll suurem aga muna otsad on nüüd väga ilusad.

Kolmas muudatus oli see, et enne segu panemist munasse tegin munad seest toiduõliga kokku. Tänu sellele ei nakku betoon nii kõvasti muna külge ja hiljem oli lihtsam koort muna küljest lahti saada. Munad olid küll algul natukene õlised aga peale pesu said ilusti matiks tagasi. 

Sellised teadmised siis minu betoonist munade valmistamisel. Eks nüüd näeb, kelle muna on koksimisel kõige tugevam.

2 kommentaari:

Malle ütles ...

Aga kui see muna varba peale kukub... :)
Väga stiilsed munad! Kust sa küll need ideed võtad? Alati suudad millegi uue ja huvitavaga üllatada.

Ly ütles ...

Eks need ideed leiavad ühel või teisel viisil tee minu juurde.

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...