Laupäev, 19. märts 2022

Taimede sildid

Mõned aastad tagasi tegin taimedele sildid pesukõksude peale ja olen neid ka siiani kasutanud. Nüüd aga tuli tahtmine mõned sildid uuesi teha.

Idee oli olemas ja siis hakkasin mõtlema teostuse peale ning sattusin lõpuks ühe väga laheda tehnika peale, mida kindlasti veel ka mujal kasutada proovin.


Pulkadeks valisin laiemad pulgad, mida käsitööks kasutatakse. Värvisin need kriidivärviga valgeks ja peale kuivamist lihvisin üle, et jääks vanutatud ilma. Peale seda tuligi kõige keerulisem osa. Kuidas saada pulkadele ilusas kirjas nimed. Katsetasin erinevaid võimalusi millega rahule ei jäänud, lihvisin jälle teksti maha ja proovisin uuesti. Lõpuks leidsin suurepärase lahenduse. Selleks tuleb võtta A4 suurune siltide paber, millel on siis silt liimitav nagu kleepekas. Kui need on kõik ära kasutatud, tuleb see alumine osa alles jätta ja sinna laserprinteriga oma kujutis printida (peegelpildis). Seejärel pind Mod Podge liimiga kokku teha ja silt pahempidi pinnale asetada. Kinni vajutamisega peab olema ettevaatlik sest mul läksid alguses osad tekstid laiali, kuna kraapisin silti liiga usinasti. Piisab tegelikult paarist  tõmbet ja paarist vajutusest. Kui liim on kuivanud, tõmbad lihtsalt paberi ära. Ei ole mingit veega paberi maha rullimist nagu muidu selle tehnikaga tegema peab. Et väljas kõik püsiks, tegin sildid veel Marabu Aqua lakiga üle. 


Siltide hoidmiseks kaunistasin purgi. Selleks panin purgile ümber nööri ja purgi peale kruvidega pisikese nupu. Purgile liimisin vastava teemalise sildi. 

Kommentaare ei ole:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...