neljapäev, 25. märts 2021

Kootud õhuline sall

Kui nägin seda imeilusa värviga pehmet lõnga teadsin kohe, et soovin sellest midagi teha. Esimese mõttena tuligi pähe, et see võiks olla sall. Alguses proovisin salli heegeldada aga ei jäänud tulemusega rahule ja lõpuks otsustasin siiski kudumise kasuks.

Niisiis kasutasin salli valmistamiseks Drops Brushed Alpaca Silk lõnga värvitooniga 15 hele mereroheline. Kudusin varrastega number 6mm ja kokku läks salli kudumiseks 3 tokki lõnga.


Salli mustriks valisin mustri nimega "Karikakrapits". Mustrit keeruline kududa ei olnud. Küll aga oli mul alatasa probleem sellega, et läks meelest, millist rida viimati kudusin. Otsimise peale, milline rida on õige, kulus ikka tohutult aega. See mure aga lõppes, kui võtsin kasutusele realoenduri. Väike vidin aga abistas mind tohutul hulgal. Lisaks kasutasin kudumisel mustri korduste märgistamiseks markereid. 


Kokku oli ühel real 63 silmust - kaks ääresilmust, mustri ääred ja mustri korduv osa. Silmuste loomisel ja mahakudumisel kasutasin samu võtteid, mida kasutatakse Haapsalu salli kudumisel. Esimesed kaks rida ja viimased kaks kudusin nii, et salli õigele poole jääks parempidine kude (üks rida parempidi, teine pahempidi). Esimese ääresilmuse tõstsin alati kudumatta ja viimase silmuse kudusin alati pahempidi. Selliselt jääb sallile ilus sirge äär. Ülejäänud salli kudusin vastavalt mustrile. Kui sall oli valmis kootud, pesin seda õrnalt ja panin käterättide peale T-nõeltega kinni. Peale kuivamist oli sall valmis. Sall ise on uskumatult pehme ja mõnus ning soe.

1 kommentaar:

Heljo ütles ...

Väga ilus ja õhuline:)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...