Teisipäev, 30. märts 2021

Paberist kotid

Kunagi ammu jäid silma sellised toredad paberist kotid. Enamus saigi siis valmis tehtud aga õpetuse valmistamisega läks oodatust rohkem aega. Mina kasutan neid kotte erineva kraami hoiustamiseks töölaual kuid need sobivad suurepäraselt ka näiteks lillepoti ümbristeks.


Kui teha mõni väiksem kott, siis sobib selleks suurepäraselt toidupoes müüdav jõupaber, mida saab õpikutele ümber panna. Kui on soov saada suurem kott, tuleb sammud seada ehituskauplusesse. Seal aga tuleb valida mõni õhem paber. Algselt ostsin ka ise tugevama paberi. Tundus, et siis tuleb kott tugevam. Tulemus oli aga see, et ei kannatanud see paber õmblemist ega hiljem voltimist ning ka värv pudenes murde kohtadest maha. Ka värvi valikul ei saa suvalist värvi valida. Kõige parem tulemus jäi minul mööbli värvimiseks mõeldud värviga. 

Murra paber pooleks ja õmble äärest kokku. Murra ääred koti poole ja liimi sinna kinni (pilt 1). Paiguta õmmeldud ja murtud joon koti tagumise külje keskele ja murra alumine osa üles. Sellest tuleb koti põhi (pilt 2).

 

Nüüd voldi vasaku ja parema ääre kohad kolmnurkadeks (pilt 3) ja seejärel ülemine ning alumine osa voldi keskele kokku nii, et kolmnurga keskmised osad üksteist natukene kataks. Kolmnurga osad tee kokku liimiga, et põhi kinni jääks. 

 

Murra koti küljed keskele (pilt 5). Seejärel tee kott lahti ja murra kõik murtud jooned vastupidises suunas. See, mis oli ennem suunatud välja, murra nüüd sisse. Nüüd on kott valmis. Olenevalt sellest, kui kõrget kotti soovid murra tagasi koti äär. Esimesel ringil ole väga ettevaatlik, et kotti katki ei tee.


Kui on soov teha väljast valget kotti nagu minul, on mõistlik paber esialgu ära värvida ja seejärel hakata voltima. 


Viimistleda võib neid kotte oma soovi kohaselt. Mina paigaldasin neile tekstid, mis on valmistatud Cricut masina abil. Loomulikult võib peale ka ise kirjutada aga mina ei jääks oma käekirjaga kindlasti rahule. Kõige suuremale kotile õmblesin lisaks külge veel ka sangad. Nii on seda palju lihtsam tõsta. 

Kommentaare ei ole:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...