neljapäev, 5. märts 2020

Puidust vanutatud sildid Munadepühaks


Üks tore projekt mille tegin eelkõige sellel põhjusel, et avastasin väga lahedad värvid Vivalt ja lihtsalt ei suutnud vastu panna ning pidin neid proovima. Värv jätab tulemuseks vintage ehk vanutatud välimuse. Aga nüüd siis kõigest täpsemalt.


Tööd alustasin puidust lipsikute saagimisega. Kasutasin puidu nurgikut ja märkisin ära kohad, kust pidin lõikama. Seejärel lihvisin liivapaberiga nurgad ja pinna korralikult ära. Märgistasin augu koha ja puurisin sellest läbi. Nüüd võtsin Viva Chalky Vintage-Look värvi ja värvisin esmalt värviga Taupe ja peale kuivamist värviga wool white. Kui värv oli kuiv võtsin peenikese liivapaberi ja hakkasin pinda lihvima. See ei olegi nii kerge, kui tunduda võib ja värv ei taha väga maha tulla aga mida rohkem lihvid seda lahedam tulemus jääb.


Puidule jänkude peale panemiseks kasutasin jällegi ühte huvitavat markerit, mida tulevikus kindlasti veel kasutan. See sobib vanutatud tulemuse juurde suurepäraselt. Markeri nimi on Kreul Transfer Marker ning sellega pildi lisamine puidule on päris lihtne. Algatuseks tuleb laserprinteriga pilt välja printida. Siinkohal teile kaks jänku pilti.

 

Pilt tuleb asetada prinditud pool puidule ja igaks juhuks otstest teibika kinnitada. Markeriga tuleb pilt pahemalt poolt kokku teha ja seejärel hakata puidust pulgaga (on kaasas) pilti nühkima. Mina vahepeal piilusin, et kuidas tulemus on ja kui rahul olin võtsin paberi ära. Jäi selline mõnus vanutatud tulemus. Lõpuks lisasin siltidele veel karvase nööri ja valmis ta oligi.

Kommentaare ei ole:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...