pühapäev, 14. aprill 2019

Kindad kevadeks


Minu väikesel õekesel oli sünnipäev ja kuna aprillis on veel ilmad heitlikud, siis kudusin talle sellised poolikud kindad. Mitte et mul oleks lõnga nappinud vaid ikka seepärast, et kevadel tahad juba natukene õhemalt riidesse panna aga samas tahaks, et oleks jätkuvalt ka soe.


Lõngaks valisin Linie 364 Rubetta lõnga milles on 55% villa ja 45% puuvilla. Varda suuruseks oli 3 mm. Kudusin neljal vardan nii, et igal vardal oli 12 silmust. Kokku siis 48 silmust. Esimese rea kudusin parempidi ning seejärel 25 rida 1 parempidi, 1 pahempidi.


Seejärel jagasin kinda kaheks. Külg, kuhu pidi tulema muster (24 silmust) tõstsin ühele vardale (seda selleks, et mustrit oleks kergem jälgida) ja teised silmused jäid jätkuvalt kahele vardale. Alustasin kohe mustri kudumist. Mustri ja selle kudumise õpetuse leiad siit. Peopesa küljel kudusin kaks esimest ringi parempidi igasse silmusesse silmus. Peale seda aga hakkasin sisse kuduma kiiluga pöidla osa (vaata joonist). Kiilu asukohaks sai viies silmus kinda peopesapoolsest äärest (ühel kindal üks pool, teisel teine). Peale kiilu 25 rea kudumist tuleb 15 silmust võtta haaknõelale ja luua nende asemele uued silmused (3 silmust).

Mustrit tuleb kududa seni, kuni tundub piisavat. Mina kudusin veel viimased 7 rida uuesti 1 parempidi, 1 pahempidi. Ka pöidla pikkus oleneb soovist. Mina kudusin 10 rida. 

Nende kinnaste kudumisega tekkis minul probleem sellega, et varraste vahetuse kohale tulid silmused natukene erinevad ja peopesal hakkas jooksma laiem triip. Lahendasin selle nii, et kudusin ära 12 silmust, tõstsin teise varda esimese silmuse kootud silmuste vardale ja kudusin selle seal ära ning seejärel tõstsin õigele vardale tagasi. See oli küll tüütu aga peopesal olevad silmused said nii kõik ühesugused.

Kommentaare ei ole:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...