Kolmapäev, 15. detsember 2021

Makrameega kaunistatud purgid


Kui ütleks, et see on minu kõige esimene makramee, siis päris tõsi see ei oleks. Kunagi ammu, kui õppisin juuksuriks ja oli tarvis teha punutiste soeng, kautasin makrameed juuste sättimiseks. Nüüd, aastaid hiljem, sattus minu kätte makramee nöör ja kuna oli suur soov proovida sellest midagi teha, siis sai purkidest minu esimene katsetus.


Purkide valmistamiseks ei olegi palju vaja. Purki, kuhu ümber kaunistust teha ning nööri, millega sõlmi teha. Mina kasutasin 3mm nööri, mis on spetsiaalselt mõeldud makramee valmistamiseks. 

Lisaks peab oskama teha nelja erinevat sõlme:

1. kinnitussõlme - kas siis parempoolset või pahempoolset (lark`s head)
2. kaksikmadalsõlme (square knot)
3. horisontaalset rep sõlme (punusõlme) (horizontal double half hitch knot)
4. diagonaalset rep sõlme (punusõlme) (double half hitch knot)
 

Nende nelja erineva sõlme kombineerimisel saab teha väga palju erinevaid kombinatsioone. Kuna mina midagi makrameest ei tea, siis esimesed tööd on tehtud teiste õpetuste järgi, mida leiab Youtube kanalitest. Samas sain juba ka mõned õppetunnid. Näiteks kui soovid ümber purgi teha ühtlast sõlme ringi, tuleks eelnevalt seda arvestada ja jätta üks nööridest tunduvalt pikemaks. Kinnitatavate nööride kogus tuleks vastavalt mustrile välja arvutada. Siiski on makramees kohe alguses võimalik nööre juurde lisada ja ära võtta. Esimesed tööd valmis aga käed veel ikka sügelevad. Nii et on oodata midagi uut.

1 kommentaar:

HõbeValge ütles ...

Hästi ilusad purgid oma punutud rüüdes! Tubli ettevõtmine, ilus tulemus!:)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...