Esmaspäev, 8. november 2021

Südamega pinal


Nagu juba eelmises postituses lubatud sai, õmblesin veel ühe pinali ja sellel korral oli mahti ka vahepeal pilte teha, et tegevuskäiku teiega jagada. Pinal erineb varasemast suuruse poolest ning ka luku otsad on lahendatud natukene teisiti.

 

Kui välja on valitud kangas, mis tuleb pinali peale ja sisse, tuleb need lõigata sobivasse mõõtu. Lisaks tuleb lõigata kaks sarnast tükki liimiriidest ning need pinali pealmise osa külge triikida. Lisaks on vaja lõigata kaks 4 x 4cm tükki, mida kasutatakse luku viimistlemisel. Need tükid tuleb murda pooleks ja triikida. Seejärel murda ääred keskele juba varem triigitud triibu juurde ja siis uuesti juba varem triigitud keskjoonelt uuesti kokku murda. Lukust tuleb mõõta pikkus, mis on pinali pikkusest 2,5cm lühem. Märgistuste kohal tuleks teha edasi-tagasi mõned õmblused ja seejärel ülearune osa ära lõigata. Luku otstesse tuleb paigutada varem triigitud tükid ning need lukule kinni õmmelda. Peale õmblust võib ääred lukuga tasaseks lõigata. 

 

Nüüd tuleb lukk õmmelda kangaste külge. Selleks võta pinali pealmine kangas ja paigalda lukk sinna pahempidi peale (õiged pooled jäävad sisse). Kui õmblus on tehtud võta vooder, ja paigalda omakorda luku teisele poole (lukk jääb kahe kanga vahele). Õmble ka see tükk kinni. Kui on rohkem oskusi, kui minul, võib mõlemad kangad õmmelda luku külge korraga. Pane kangas nii, et pinali pealmine osa on ühel pool ja sisemine kangas teisel pool ning õmble pinali õigelt poolt luku äärest veelkord läbi. Nüüd võib alustada teise pinali poole õmblemist. 

 

Pane pinali pealmised tükid omavahel kokku ja sisemised omavahel. Luku ääres olev kangas suru pigem pinali voodri poole. Kindlasti ära unusta enne avada lukku. Õmble pinalile ring peale aga jäta voodrisse pisike ava. Lisaks jälgi, et ei õmbleks läbi luku ääres olevaid tükke. Lõika ära nurgad ja triigi õmblused laiali. Siis võid pinali jäetud august teistpidi pöörata. Õmble voodris olev ava kinni ja säti vooder pinalisse. Pressi kõik korralikult triikrauaga ära.


Selleks, et pinal oleks omanäolisem, lõikasin kuumpresskilest välja südame. Alumise osa tegin valgeks ning peale panin kuldse sädeleva kile. See sama süda on saadaval siin


Eraldi sooviksin näidata veel luku juurde jäänud osa. Mina ise olen tulemusega väga rahul. Ei oleks osanud arvatagi, et oskan selliselt õmmelda. Igatahes on nüüd pliiatsid ja vildikad ilusasti kõik koos.

Kommentaare ei ole:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...