neljapäev, 19. august 2021

Siiditrükiga rätik küpsetiste katmiseks

Minu jaoks on avanenud täiesti uus maailm. Nimelt avastasin ma hiljuti siiditrüki imelised võimalused. Võib ju esmapilgul tunduda, et tegu on keerulise protsessiga, aga kuna praegusel ajal pakutakse palju erinevaid võimalusi kodus asjade valmistamiseks, on olemas ka siiditrükil tooted spetsiaalselt kodus toimetamiseks. Neid on lihtne kasutada ja puhastada. Eestis on neid võimalik soetada siit.  

Nüüd aga siis täpsemalt sellest, mille valmis nokitsesin. Minule ja mu tütrele meeldib küpsetada ja kui küpsetis on valmis, katan selle rätiga, et kook ikka kauem värske püsiks. Selleks puhuks tegingi nüüd endale uue rätiku.


Rätik sai valmistatud linasest riidest. Lõikasin endale sobiva suurusega tüki ja õmblesin ääred ära. Selleks kasutasin ühte väga toredat tehnikat, mida tehes saab imeliselt kenad nurgad. Selleks tuleb äärest 1cm kauguselt teha joon. Sellest joones omakorda 1,5cm kauguselt teine joon. Kõikidest nurkadest tuleb mõõta 5cm mõlemale poole ja tõmmata joon. Nüüd tuleb joonte järgi kangas kokku murda ja tasaseks triikida.


Kui see saab tehtud, tuleb nurkades olevat märgist uuendada nii, et joon oleks üle esimese keeratud kanga (nii nagu vasakul pildil). Joone kohast tuleb pahupoolelt kokku murda ja mööda joont õmmelda. Üleliigne kangas otsast tuleb ära lõigata. Seejärel võib nurga teistpidi pöörata, samal ajal sisse jäävaid õmblusi laiali lükates. Nüüd jääbki üle vaid küljed kokku õmmelda.


Rätik valmis asusin teksti kallale. Kujunduse tegin Photoshopi programmiga ja lõikasin vinüülist Cricut masinaga välja. Panin saadud šablooni siiditrüki raamile ja tegin musta värviga tõmmise. Enne igaks juhuks katsetasin samal kangal ühte kohta. Peale seda tegin veel kaks tõmmist, nii et kokku sain ma kolm rätikut. 

Kommentaare ei ole:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...